Bu törene gelmenizi çok istiyordum

ağabey
Kırgızistan’ın yeni Cumhurbaşkanı Atambayev, yemin töreninin ardından ilk resmi görüşmeyi yaptığı Cumhurbaşkanı Gül’e ‘Ağabey’ diye hitap etti

Kırgızistan’ın yeni Cumhurbaşkanı Almazbek Atambayev, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün de katıldığı törenle görevini Roza Otunbayeva’dan devraldı.
Kırgızların ”tarihi zengin, yüreği temiz” bir halk olduğunu belirten Atambayev, ”Bu yeni dönem, sadece Cumhurbaşkanlığı’nın değil, ülkenin de yeni dönemi olacaktır. Türkiye’nin, diğer ülkelerin ve uluslararası kuruluşların destek ve yardımını Kırgız halkı olarak biz unutamayız” dedi.
BURASI ANAYURDUNUZ
Atambayev’in cumhurbaşkanlığı görevine başladıktan sonra ilk resmi görüşmeyi Cumhurbaşkanı Gül’le yaptı. Gül görüşmede Atambayev’in törendeki konuşmasını överek, ‘Konuşmanızda söylediğiniz gibi hukuk devleti kurallarını tam anlamıyla hayata geçirirseniz Kırgızistan cazibe merkezi olur” dedi.
Atambayev de ilk görüşmesini Gül’le yaptığını belirterek, ‘Bu bütün Türk dünyası için bir simge. Sizin atalarınız da buralardan gitti. Burası sizin anayurdunuz” dedi.
Cumhurbaşkanı Gül’e, ‘Törene katılmanızı çok istiyordum ağabey” diye hitap eden Atambayev, Gül’ün ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Gül ve Atambayev kucaklaşarak basın mensuplarına poz verdiler.

Reklamlar

Aralık 1, 2011 tarihinde Haber içinde yayınlandı. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin. Yorum yapın.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: