Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç Abdullah Öcalan’ın izleyebildiği kanalları açıkladı.

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Abdullah Öcalan’a televizyon verilmesiyle ilgili eleştirileri yanıtlayarak, televizyonun İmralı’daki Ceza İnfaz Kurumu’nun İdare ve Gözlem Kurulu kararıyla verildiğini ifade etti.

Arınç, Abdullah Öcalan’ın TRT 1, TRT 6, Cnn Turk, Kanal 7, Samanyolu, Show Tv, Kanal D, Atv, Star, Ülke TV, Kanal 24 ve Ntv yayınlarını izleyebildiğini söyledi.

VURAL’IN SÖZLERİNİ DEĞERLENDİRDİ

Bakanlar Kurulu Toplantısı ardından açıklamalarda bulunan Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bülent Arınç, Paris’te aralarında Pkk kurucularından Sakine Cansız’ın da bulunduğu 3 kadının öldürülmesinin ardından yaptığı açıklamalara MHP’li Oktay Vural’ın gösterdiği tepkiyi değerlendirdi.

Arınç, Vural’ın yaptığı açıklamada kendisine “akıl sağlığı” dilediğini hatırlatarak, “Bu Sayın Oktay Vural’dan beklenen bir konuşmadır. Onun için neyse söylemeyeyim. Çünkü kendisinden tazminat kazandım mukabil dava açar da elimdeki bu imkanı alabilir diye korkarım” dedi.

“BENİM FARKIM BU”

Olayda 3 kadının birinin başına 4 diğer ikisinin başına 3’er kurşun sıkılarak öldürüldüğünü, kendisinin de insan hayatına her ne kadar başka suçla ilişkilendirilmiş olsa da böyle son verilmesini üzüntüyle karşıladığını belirten Arınç, “Bunu ifade etmemem gerekebilir ama benim farkım budur. Ben üzüntü duyduğum bir konuyu açık yüreklilikle ortaya koymak istiyorum.

Bu ve benzeri cinayetler yargılanıp, yargı önüne çıkarılmasından ve kararın verilmesinden ziyade hayatına kast edilen bir olaydır. Bu ifadelerin karşısında ben onların geçmişte hiçbir suça bulaşmamış insanlar olduğunu söylemiyorum. Arkasından ekliyorum: Bu olay araştırılmalı, suçlular ortaya çıkarılmalı, bağlantılar kurulmalıdır” dedi.

“HAREKETLERİNE BAKIYORUM, ENDİŞE EDİYORUM”

MHP’li Vural’ın olay karşısındaki tavrının “İyi ki geberdiler” şeklinde olduğunu ileri süren Arınç, “İkimizin arasındaki fark bu. Bana ruh sağlığım için şifa dilemiş. Bu insani bir davranıştır. Benim sağlığımı istiyorsa buna teşekkür etmem gerekir. Ama yeri gelmişken benim de ona bir tavsiyem olacak. Kendisini birkaç yıldan beri Meclis’te takip ediyorum. Ayağa kalkıp sağa sola bağırıyor, sesinin bütün gücüyle ortalığı birbirine katmaya çalışıyor. Bazen konuşana sırtını dönüyor, bazen kolunu arkasına atıyor. Mimiklerine ve hareketlerine bakıyorum üzülüp endişe ediyorum. Acaba bir rahatsızlığı var mı diye.

Madem bana şifalar dilemiş, ben de huzurunuzda Sayın Vural’a Allah’tan sağlık ve afiyetler diliyorum. Mutlaka bir hekime görünmesinde, hekimin tavsiyeleri doğrultusunda psikolojik bir destek almasında yarar olduğunu söylemek istiyorum” ifadelerini kullandı.

ÖCALAN’A VERİLEN TELEVİZYON

Pkk terör örgütü lideri Abdullah Öcalan’a LCD televizyon verilmesiyle ilgili eleştirileri de yanıtlayan Arınç, “İmralı’da İdare ve Gözlem Kurulu var. Bu Kurul daha önce Öcalan’a bazı davranışları sebebiyle çeşitli cezalar vermiş. Bu cezaların tamamı da 2011 sonunda sona ermiş. Kanunda hüküm var bir yıllık gözlem süresi içerisinde kendisi gözlenmiş. Bu süre içerisinde gözlem ve değerlendirmeler sonucu disiplin cezası ya da soruşturmasını gerektirecek eyleminin ya da olumsuz davranışının olmadığı, diğer hükümlülerle uyumlu davranış içinde olduğu, yürürlükteki mevzuat hükümlerine aykırı tutum ve davranış içinde bulunmadığı gözlemlenmiş.

ÖCALAN’IN İZLEDİĞİ KANALLAR

Buna Ceza İnfaz Kurumu’ndaki İdare ve Gözlem Kurulu karar veriyor. Bu sebeple 12 Ocak 2013 günü yani geçtiğimiz günlerde odasına 42 ekran LCD televizyon konulmuş. Aynı gün saat 15.30’da Adalet Bakanlığı önemli görerek bize bilgi vermiş. Aynı gün saat 15.30 itibariyle, diğer hükümlüler gibi TRT 1, TRT 6, Cnn Turk, Kanal 7, Samanyolu, Show Tv, Kanal D, Atv, Star, Ülke TV, Kanal 24 ve Ntv yayınlarını izleyebilmektedir. Kamuoyuna sunulur” diye konuştu

Reklamlar

Ocak 15, 2013 tarihinde Haber içinde yayınlandı. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin. Yorum yapın.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: